12 CZERWCA – PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Drukuj

Środa była bardzo nerwowym dniem dla osiemnastu uczniów z klasy II gimnazjum i pięciu nauczycieli opiekunów projektu edukacyjnego. Dzień szczególny ze względu na podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego pod hasłem „Moderówka – moja mała ojczyzna”. W ramach tego projektu pracowały cztery grupy uczniów, realizujące cztery podtematy: „Historia Moderówki” – opiekunem był piszący te słowa Tomasz Gajda, „100 lat szkoły w Moderówce” – opiekunem była p. Agnieszka Okólska-Urban, „Przyroda Moderówki i okolic” – opiekunem była p. Marta Głogowska, „Kulinaria regionalne, włoskie i romskie czyli międzynarodowa kuchnia w naszej miejscowości” – opiekunem była p. Małgorzata Bochenek.

W godzinach porannych uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy przed uczniami naszej szkoły, a w godzinach popołudniowych zaproszonym rodzicom i nauczycielom. Wszystkie grupy włożyły wiele starań aby pokazać się z jak najlepszej strony. Pierwsza grupa, oprócz prezentacji multimedialnej przygotowała wystawę zabytkowych przedmiotów z Moderówki, tablicę historyczną i mini konkurs dla zaproszonych gości. Druga grupa również przygotowała prezentację multimedialną i pochwaliła się własnoręcznie wykonaną makietą szkoły i wystawą starych kronik szkolnych. Trzecia grupa swoją prezentację okrasiła mnóstwem ciekawych zdjęć z terenu Moderówki i przygotowała plansze podsumowujące wyniki ich badań. Ostatnia grupa po prezentacji multimedialnej zaprosiła wszystkich na przepyszne dania kuchni regionalnej, włoskiej i romskiej. Zaproszeni rodzice i uczniowie byli zachwyceni miłym przyjęciem i przekąskami, które na nich czekały. Degustację umilała muzyka ludowa przygotowana przez uczniów. Ciepła atmosfera spotkania na długo pozostanie w naszych sercach. Zapraszamy do galerii zdjęć.


Zdjęcie