MAŁY MISTRZ - SPRAWNOŚĆ LEKKOATLETA

Drukuj

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klasy I, którzy realizują program Mały Mistrz rozpoczęli przygotowania do zdobycia sprawności LEKKOATLETY. Aby zdobyć tą odznakę uczniowie musieli włożyć wiele wysiłku. Na odznakę LEKKOATLETY wchodziły: biegi – biegi krótkie na dystansie 30-40 m, biegi wytrzymałościowe – bieg wahadłowy, biegi sztafetowe, marszobieg terenowy, skoki - skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, skok ,,wzwyż” nad przeszkodami, rzuty – rzuty do celu i ma odległość woreczkami i piłeczkami, rzut piłeczką palantową z miejsca, rzuty piłką lekarską 1 kg. Wszystkie dzieci zdobyły sprawność LEKKOATLETY, ponieważ uczestniczyły w klasowym sprawdzianie, który odbył się w maju. Wymienione biegi, skoki, rzuty uczniowie realizowali pod czujnym okiem nauczyciela nauczania początkowego Jolanty Mróz oraz nauczyciela wychowania fizycznego Renaty Majsiak.