PRZYJEMNE I POŻYTECZNE SPOTKANIA CZWARTOKLASISTÓW.

Drukuj

W ostatnim czasie uczniowie klasy IV odbyli kilka ciekawych spotkań, które były i przyjemne, i pożyteczne. W czasie wycieczki po okolicy obserwowaliśmy rozbudzoną na wiosnę przyrodę. Marzyliśmy o spotkaniu z lisem oraz zającem, co utrwaliliśmy na rysunkach…
W czasie poranka czytelniczego wychowawczyni zaproponowała nam spotkanie z sierotką Marysią i krasnoludkami. Czytaliśmy fragmenty opowieści Marii Konopnickiej pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, kolorowaliśmy ilustracje i robiliśmy czapki skrzatów. To literackie spotkanie też było interesujące. 
Kilka dni później odbyła się nasza klasowa wycieczka do Krosna, a tam kolejne ważne spotkania: ze Strażakami i Policjantami. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zapoznał uczniów z pracą strażaków, zademonstrował wozy, sprzęt, umundurowanie, przypomniał też podstawowe zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Natomiast odwiedzając Komendę Miejską Policji w Krośnie mieliśmy okazję zapoznać się z historią i współczesnością pracy policjantów oraz przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa, w tym te obowiązujące w czasie wakacji. Nasi gospodarze, zarówno w Komendzie Straży, jak i Policji wręczyli nam upominki w postaci opasek odblaskowych i materiałów dydaktycznych. Dziękujemy 
Nieco zmęczeni ucieszyliśmy się gdy na naszej drodze trafiliśmy na McDonald’s. kolejną przyjemnością był film „Angry birds”, który podobał się i dziewczynom, i chłopakom, a nawet naszej Pani. Zadowoleni liczymy na kolejne fascynujące spotkania z przyrodą, literaturą, a przede wszystkim ciekawymi ludzmi…