13 LUTEGO – AKCJA DOKARMIANIA ZWIERZĄT LEŚNYCH.

Drukuj

Uczniowie klasy VI wraz z opiekunem Panią Anetą Bachtą przeprowadzili akcję mającą na celu dokarmianie zwierzyny leśnej. Akcja odbyła się w związku z przypadającym na dzień 11 lutego Ogólnopolskim Dniem dokarmiania Zwierzyny Leśnej. W kilku miejscach rozłożyliśmy karmniki dla ptaków, siano oraz marchew. Przy okazji mogliśmy skorzystać z zimowych atrakcji, zjeżdżając z górki na worku wypełnionym sianem. W czasie spaceru podziwialiśmy uśpioną przyrodę, przysypane śniegiem drzewa i krzewy. Niespodziewanie naszym oczom ukazały się piękne sarny w galopie, które zdołałyśmy sfotografować. Po powrocie do szkoły czekała na nas miła niespodzianka. My także zostaliśmy poczęstowani herbatą.
Wszyscy wrócili pełni radości, zadowoleni z nadzieją, że nie była to nasza ostatnia taka wyprawa. Z niecierpliwością czekamy na następną i przygotowujemy zapasy jedzenia dla zwierzyny leśnej.
Marysia Bożek