AKCJA - "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Drukuj

Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.
W tym roku uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Moderówce zaangażowali się w tą ogólnopolską akcję i w jej ramach odwiedzili uczniów zerówki, aby poczytać im bajki, baśnie i opowiadania.
Maluchy miały okazję posłuchać:
- opowiadań z książki Marii Kownackiej ,,Kukuryku na ręczniku”,
- opowiadań z książki Hanny Łochockiej ,,Psoty i kłopoty Wróbelka Elemelka”,
- bajki Marii Krüger ,,Apolejka i jej osiołek”.
Organizatorem akcji były panie Małgorzata Frydrych oraz Katarzyna Antonik