Niedziela 13 czerwca 2021
imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Aktualności

Nie tylko Gminny Ośrodek Kultury, ale także Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu zaprosił najmłodszych do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Atrakcji, które zostały rozłożone na kilka dni, było co niemiara. Podsumujmy te wesołe chwile, spędzone w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji.

W dniach 29-30 maja 2021 r. w Łopuszce Wielkiej, odbyły się Memoriały upamiętniające dwoje znamienitych łuczników i działaczy - Antoniego Gromskiego i Katarzynę Wiśniowską, zaliczane do I rundy Pucharu Rzeszowskiego Okręgu Łuczniczego. W rywalizacji, która toczyła się w trudnych warunkach atmosferycznych, wzięło udział 94 zawodników, w tym reprezentanci ŁUKS Jedlicze.

Szanowni Państwo, Uczestnicy Projektu 3.3.1.

dotyczy montażu kotłów gazowych,

uprzejmie informuję  o możliwości dokonania ingerencji w instalacje kolektorów słonecznych wykonywanych przez firmę ECO-TEAM sp. z o.o. sp. k.  w ramach zadania pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej  oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”, poprzez podłączenie do istniejącego zasobnika solarnego kondensacyjnego kotła gazowego, montowanego u Państwa w ramach Projektu pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki - Projekt 3.3.1”.

Z ogromną przyjemnością informujemy o artystycznych sukcesach naszych przedszkolaków w eliminacjach  wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego, którego finał odbył się w Gminie Zarzecze. Spośród trzynastu powiatów nadesłanych zostało 836 prac. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w kategorii wiekowej przedszkola duży sukces odniosły przedszkolaki z Gminy Jedlicze uzyskując następujące wyniki:

Inwestycje i remonty

W miejscowości Piotrówka dokonano odbioru zadania pn.: „Rozbudowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Piotrówka”. Dzięki inwestycji zrealizowanej w ramach funduszu sołeckiego, przy drodze powiatowej, zamontowane zostały dodatkowe punkty oświetlenia. Koszt zrealizowanej inwestycji to 25 100, 06  zł. Wykonawcą była firma INSTAL – PROJEKT z Cergowej.

Dobiegły końca prace związane z realizacją dwóch zadań dotyczących budowy oświetlenia w Moderówce i Żarnowcu. Poczynione inwestycje bez wątpienia przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i pozostałych użytkowników dróg w tych miejscowościach.

Będzie jaśniej i bezpieczniej! Na odcinku drogi powiatowej nr P1846R w miejscowości Moderówka, która prowadzi od skrzyżowania z Drogą Krajową nr 28 do granicy z Chrząstówką prowadzone są prace związane z realizacją II etapu budowy oświetlenia drogowego.

Oświata i wychowanie

Z niezwykłą przyjemnością i ogromną satysfakcją informujemy, iż uczeń kl. VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu - Szymon Bril został dwukrotnym laureatem konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty! Ten prestiżowy tytuł uzyskał z biologii i chemii. Należy dodać, że Szymon zwyciężył w konkursie biologicznym już po raz drugi.

Kultura

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu zaprasza na spotkanie autorskie z Wacławem Turkiem – fotografikiem, muzykiem, poetą, mającym w swoim dorobku dziewięć zbiorów wierszy. Wacław Turek to członek Związku Literatów Polskich, Fotoklubu RP oraz Honorowy Członek Związku Fotografów Słowackich. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii oraz prezentacja nowości wydawniczych autora.

W dniu 8 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie pt. „Książka – drzwi do wyobraźni”, które poprowadził Paweł Kopijer – pisarz powieści fantasy ukazujących się w serii „Kroniki Dwuświata”. Spotkanie miało formę hybrydową, co oznacza, że stacjonarnie w wydarzeniu uczestniczyły klasy szóste, a ponadto wszyscy zainteresowani mogli śledzić transmisję on-line na fanpage’u biblioteki.

Sport

Na obiektach Szkoły Podstawowej w Jedliczu, w dniu 22 maja, odbył się XXI Ogólnopolski Turniej Ringo, w którym zaprezentowali się najlepsi zawodnicy w szkolnych kategoriach. W zmaganiach wzięły udział następujące zespoły: KS Olimpia Miłki z Panem Markiem Gilem (członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ringo), UKS Goszczyn z Panem Mariuszem Wangrynem (wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Ringo), UKS Arka Umieszcz z Panią Katarzyną Piskorz (prezesem klubu) i gospodarze - MUKS Podkarpacie Jedlicze.

W środę 26 maja, w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się podsumowanie sezonu w wykonaniu narciarzy MUKS Podkarpacie Jedlicze. Ze względu na obowiązujące obostrzenia, spotkanie miało charakter kameralny, ale nie zabrakło uśmiechów, radości i miłych wspomnień z udanych dla jedliczan startów w rozgrywkach 2020/2021.  

Warto zobaczyć:

   

 

 

 

Transport do punktów szczepień

Burmistrz Gminy Jedlicze informuje, iż na terenie Gminy Jedlicze funkcjonują dwa punkty szczepień, przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, tj.:
1) Punkt Lekarski SPG ZOZ w Jedliczu, zlokalizowany w Domu Ludowym w Potoku, Potok 80;
2) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej 
Medikor Sp. z o.o., ul. Rejtana 38b.

W związku z powyższym Gmina Jedlicze będzie organizować transport do punktów szczepień.

Czytaj dalej

1. Jaka jest obowiązująca stawka opłaty za odpady komunalne od 1 stycznia 2021r.?

Od dnia 1 stycznia 2021 r. opłata miesięczna za odpady komunalne wynosi 20,00 zł od mieszkańca, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. W przypadku kompostowania bioodpadów opłata może być obniżona do 18,00 zł od osoby po złożeniu stosownej deklaracji.

2. Ile wynosi ulga z tytułu kompostowania odpadów w kompostowniku przydomowym i co zrobić aby z niej skorzystać?

Ulga za kompostowanie odpadów w kompostowniku przydomowym wynosi 2,00 zł dla każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Aby skorzystać z ulgi należy złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na wzorze obowiązującym od 1 stycznia 2021 r. Właściciel budynku mieszkalnego, który złoży deklarację w terminie do 10 lutego br. może skorzystać z niższej stawki tj. 18,00 zł już od 1 stycznia 2021 r. Deklarację można pobrać ze strony internetowej Gminy Jedlicze www.jedlicze.pl lub uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Gminy Jedlicze.

Czytaj dalej

Rekrutacja 2021/2022

Rekrutacja 2021/2022 kryteria i terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do pierwszych klas szkół podstawowych. Burmistrz Gminy Jedlicze informuje o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jedlicze w roku szkolnym 2021/2022, dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnianych kryteriów oraz liczbie punktów możliwych do uzyskania za spełnienie poszczególnych kryteriów, a także o terminach postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i szkół podstawowych.

Czytaj dalej


Na terenie Gminy Jedlicze od 1 stycznia 2021 r. obowiązywać będą nowe niższe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podstawowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będzie 20,00 zł miesięcznie od osoby.

W przypadku kompostowania przez właściciela domu jednorodzinnego bioodpadów i złożenia stosownej deklaracji, przysługiwać będzie obniżenie stawki o 2 zł. Wówczas opłata wynosić będzie 18,00 zł miesięcznie od osoby.

Niższe stawki opłaty za odpady wynikają m.in. z obniżenia na 2021 rok cen za przyjęcie odpadów przez Instalację Komunalną w Krośnie oraz zmian w systemie gospodarowania odpadami na terenie Gminy Jedlicze.

Czytaj dalej 

Od  listopada 2020 r. dostępna jest usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym", dzięki której istnieje możliwość rezerwacji spotkania za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa podatników oraz komfort przy załatwianiu spraw. Dzięki nowej usłudze klient może umówić wizytę w urzędach skarbowych na terenie całego kraju.
Czytaj dalej


 

Z urzędu

W trybie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 713 z późn. zm.), § 12 ust. 3 Załącznika Nr 4 do Statutu Gminy Jedlicze – Regulamin Rady Miejskiej w Jedliczu, zwołuję XLIV sesję nadzwyczajną RADY MIEJSKIEJ w JEDLICZU na dzień 11 czerwca 2021 r. na godz. 17:00 w sali narad Urzędu Gminy przy ul. Rynek 5, z następującym porządkiem obrad:

Rekrutacja do projektu: "Szansa na spełnienie? Samozatrudnienie!" Projekt skierowany jest do osób pozostających bez pracy (bezrobotnych lub biernych zawodowo) w wieku 30 lat i więcej (od dnia 30 urodzin) zamieszkujących lub uczących się na terenie woj. podkarpackiego.

Treść informacji - PDF

Informacja ARiMR dotycząca dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2021 r.

Treść informacji - PDF
Plakat informacyjny - JPG

Portal Nowiny24.pl zaprasza do wzięcia udziału w Forum Aktywnego Seniora, które po raz pierwszy odbędzie się w Rzeszowie już 16 czerwca. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wykłady będą transmitowane w Internecie. Do głównych tematów Forum należą: rehabilitacja w okresie pandemii, leczenie zaćmy, bezpieczeństwo osób starszych oraz podróże po Podkarpaciu. Gościem specjalnym będzie profesor Jerzy Bralczyk!

Najbliższe wydarzenia

pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
 
21
 
 
23
 
24
 
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 

Ministerstwo Rozwoju przypomina przedsiębiorcom wpisanym do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o braku jakichkolwiek opłat za czynności dokonywane w CEIDG.

Gdzie zgłaszać bezdomne, ranne lub padłe zwierzęta

Regionalny System Ostrzegania

Gminne Wieści

Zapraszamy do lektury nowego                               Poprzednie wydanie
wydania Biuletynu Gminne Wieści.                              wersja PDF
                 wersja PDF
 

Kontakt

Gmina Jedlicze
ul. Rynek 6, 38-460 Jedlicze

NIP 684 23 63 189

Regon 370440554


Numer konta bankowego:
53 8636 1028 2002 1400 0101 0017
BS Rymanów

 Telefon:   (013) 44-84-710
                   (013) 43-52-207

(1kB)  Fax:        (013) 43-52-025

(1kB)  e-mail:    ug@jedlicze.pl