Niedziela 13 czerwca 2021
imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Mateusz Fałat znowu sięgnął po laury

„To, co nazywamy fizyką, obejmuje całą grupę nauk przyrodniczych, które opierają swe teorie na pomiarach i których idee i twierdzenia dają się sformułować za pomocą matematyki”.
Albert Einstein

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu z klasy 8 B  – Mateusz Fałat został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Fizyki. To kolejny sukces naszego ucznia, który nie boi się wyzwań i skutecznie osiąga zamierzone cele. Te niebywałe osiągnięcia zawdzięcza pasji do zgłębiania tajników wiedzy ogólnej oraz duszy naukowca, który wszystko lubi zbadać i przetestować. Mateusz swoje obserwacje potrafi narysować lub zapisać za pomocą liczb. W dążeniu do sukcesu pomogły również cechy charakteru ucznia – dojrzałość, determinacja i pracowitość.

Ósmoklasista, pomimo wielu obowiązków oraz trudów związanych z nauką zdalną, stawił czoło wymagającej fizyce ze wspaniałym rezultatem. Mateusz spędził wiele godzin na rozwiązywaniu testów konkursowych oraz sprawdzaniu słuszności praw rządzących otaczającym nas światem. Uczeń przygotowywał się w zaciszu własnego domu, korzystając ze wskazówek swojej nauczycielki – pani Moniki Paradysz, pod której kierunkiem wytrwale pracował.

Naszemu laureatowi gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy następnych  sukcesów na kolejnym etapie edukacji.

SP w Jedliczu


Nauczyciel fizyki - pani Monika Paradysz i laureat Kuratoryjnego Konkursu - Mateusz Fałat