Niedziela 13 czerwca 2021
imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Rywalizacja młodych wędkarzy

W niedzielę, 30 maja na malowniczo położonym zbiorniku Chlebianka, odbyły się wędkarskie Amatorskie Zawody Spławikowe z okazji Dnia Dziecka. Pomimo niesprzyjających prognoz pogodowych frekwencja dopisała, a w zmaganiach uczestniczyło niemal 30 młodych adeptów wędkarstwa. Tego dnia każdy uczestnik musiał pojawić się ze swoim sprzętem wędkarskim, tj. wędką, siatką na ryby, podbierakiem, czy przyrządem do mierzenia ryb. Początek imprezy został zaplanowany na godzinę 8.30, gdzie po zapisach i losowaniu stanowisk odczytany został regulamin. Następnie przystąpiono do łowienia ryb, na które zawodnicy mieli dwie godziny czasu. Kolejnym etapem było ważenie złowionych ryb i wyłonienie zwycięzców przez sędziego zawodów Romana Petryniaka.

Bezkonkurencyjna tego dnia okazała się Magdalena Furmańska, która w wyznaczonym czasie złowiła 4 ryby o łącznej masie 445g. Na podium uplasował się Bartosz Znój  (2 złowione ryby o łącznej masie 180 g) oraz Alan Paluch (2 złowione ryby o łącznej masie 170 g). 

Najlepsza szóstka otrzymała nagrody rzeczowe, puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczali: dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Wojciech Florczak oraz Prezes Zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Koło „Jasiołka” w Jedliczu Waldemar Wiatr.

Wyłoniono także najmłodszego uczestnika zmagań wędkarzy i tutaj nagroda przypadła dla Alicji Kozdrój, która dzielnie rywalizowała ze starszymi rówieśnikami.

Po wręczeniu nagród odbył się poczęstunek dla uczestników zmagań, na których czekały przepyszne upieczone kiełbaski.

Organizatorami Amatorskich Zawodów Spławikowych z okazji Dnia Dziecka byli: Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego Koło „Jasiołka” w Jedliczu oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu.

Wszystkim wędkarzom gratulujemy osiągniętych wyników!

Słownik: