Niedziela 13 czerwca 2021
imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury

W dniach 29 i 30 maja br. Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu zaprosił najmłodszych na pikniki, które zorganizowano w Żarnowcu i Jaszczwi z okazji Dnia Dziecka. Pierwotnie imprezy miały odbyć się na zewnątrz, ale ze względu na niekorzystne prognozy pogody, zostały przeniesione do sal w Domach Ludowych.  

Do udziału we wspólnej zabawie dzieci zachęcał Kubuś Puchatek i Pluszowy Piesek.
Pierwszy dzień rozpoczął się od spektaklu Teatru Lalkowego Art-Cinema z Nowego Sącza zatytułowanego „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Wspaniałe kukiełki, ciekawa sceneria oraz zaskakujące efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły losy tytułowej bohaterki. Fabuła przedstawienia przeniosła wszystkich do krainy, w której dobro zwycięża zło oraz liczą się takie wartości jak: uczynność, miłość, dobroć i przyjaźń. Następnie animatorzy zaprosili wszystkie maluchy do wspólnej zabawy. Dla najmłodszych przygotowali wiele atrakcji, między innymi skręcanie baloników, gry, zabawy i konkursy. Ogromną popularnością cieszyły się mega bańki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci waty cukrowej.

Druga odsłona świętowania miała miejsce w Dworze Stojowskich w Jaszczwi. Zabawę rozpoczęto od spektaklu edukacyjnego pod tytułem „Maciuś Strażak”. Opowiadał on o trudnej służbie i pracy strażaków oraz o tym jak zachować się w obliczu zagrożenia. Dzieci poprzez występ mogły przyswoić i zapamiętać między innymi numer alarmowy straży pożarnej. Po nim nadszedł czas na wspólne pląsy, konkursy z nagrodami i prezenty: cukierki, baloniki i watę cukrową. Każdy z uczestników mógł spróbować swych sił w tworzeniu gigantycznych baniek mydlanych.

Na piknikach promowany był zdrowy styl życia pod hasłem „Nie dla alkoholu i nikotyny”.

Ponadto, w dniu 31 maja, jedlicki GOK zorganizował trzy spektakle w wykonaniu Studia Teatralnego Krak–Art z Krakowa przeznaczone dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola i uczniów Szkoły Podstawowej w Jedliczu. Starszym dzieciom dedykowane było przedstawienie „Ania z Góry Czterech Wiatrów”, opowiadające o przygodach Ani z Zielonego Wzgórza, zaś młodsi widzowie mogli obejrzeć „Dwie Dorotki” o historii dwóch sióstr: jednej dobrej i pracowitej, a drugiej leniwej i złośliwej.

Spektakle bardzo podobały się zgromadzonym widzom, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami. Realizacja teatralnych przedstawień, podobnie jak w przypadku pikników, planowana była na scenie plenerowej, lecz ze względu na kolejne niesprzyjające prognozy pogody, skorzystano z gościnności jedlickiego GOSiR-u, za co GOK składa serdeczne podziękowania.   

Wszystkie wydarzenia związane z Dniem Dziecka organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu odbyły się z zachowaniem aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego.

GOK w Jedliczu

Słownik: