Niedziela 13 czerwca 2021
imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Dzień Dziecka, Mamy i Taty w Piotrówce

W sobotę 5 czerwca, na placu rekreacyjnym w Piotrówce, w przyjaznej, serdecznej atmosferze odbył się piknik pod nazwą „Dzień Dziecka, Mamy i Taty”. Na świętowanie tych trzech wspaniałych okazji przybyły całe rodziny. Radości i frajdy ze wspólnej zabawy nie było końca!

Najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych, którzy mieli możliwość usiąść za kierownicą wozu strażackiego i poczuć się jak podczas prawdziwej akcji pożarniczej, czy uczestniczyć w zabawach zręcznościowych przygotowanych przez strażaków.

Nie zabrakło także sportowej rywalizacji, typowej dla rodzinnych pikników, czyli konkurencji polegającej na przeciąganiu liny. Dzieci doskonale radziły sobie w biegu z przeszkodami, biegu w workach czy zabawach z chustą. Wszyscy otrzymali od Pani Sołtys – Doroty Chudy, symboliczne upominki, napoje i lody.

W międzyczasie maluchy, w myśl zasady „warto pomagać”, chętnie wrzucały nakrętki do efektownego serca wykonanego przez strażaków z Piotrówki.

Kolejną atrakcją było ognisko, na którym uczestnicy spotkania piekli kiełbaski i przy muzyce tańczyli kółka i węże. W towarzystwie urokliwych dźwięków akordeonu wszyscy śpiewali piosenki, radując się ze wspólnie spędzonego czasu, który zaowocował zbliżeniem pokoleń i pokazał jak wesoło, bez alkoholu można spędzić wolny czas z rodziną.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku Burmistrzowi Gminy Jedlicze - Pani Jolancie Urbanik, Zastępcy Burmistrza - Panu Marcinowi Filipowi, opiekunowi świetlicy Pani Katarzynie Kubackiej, pracownikowi GOK-u Panu Janowi Radoniowi oraz GOSiR Jedlicze.

Słownik: