Niedziela 19 maja 2019
imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

NIE ZAŚMIECAJCIE LASÓW

Topniejący śnieg odkrył składowiska śmieci na terenie Gminy Jedlicze. Najwięcej jest ich w lasach, rowach i w mało uczęszczanych miejscach.

 
 
 
Jacyś „bezmyślni ludzie” uczynili sobie wysypisko śmieci, m.in. w jedlickim lesie. Pracownicy robót publicznych zatrudnieni przez Gminę wraz z JPGKiM uprzątnęli śmieci. Z około 300-metrowego odcinka uzbierali małą przyczepę śmieci. Podobnie jest w innych miejscowościach, np. Podniebylu. Niestety, każde prace porządkowe będą bezsensowne, jeśli nie zmieni się mentalność tych, którzy w tak bezmyślny sposób sprzątają swoje domy. Ludzie muszą sobie uświadomić, że zaśmiecając w ten sposób przyrodę szkodzą przede wszystkim sobie i narażają się na karę grzywny do 500 złotych.


 

LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ – SZANUJCIE PRZYRODĘ


 
Słownik: