Poniedziałek 20 maja 2019
imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

SZLI ZA KRZYŻEM

Tradycyjnie w Wielki Piątek wierni z parafii Jedlicze wyruszyli w drogę krzyżową. Z modlitwą i śpiewem na ustach szli spod krzyża przy stawach w Chlebnej, aż do kościoła w Jedliczu.

 
 
Za krzyżem, który nieśli przedstawiciele różnych stanów i zawodów, szło około tysiąca parafian – maluchów w wózkach, dzieci, młodych, dorosłych i starszych. dorosłych, emerytów i dzieci w wózkach. Wierni przystawali przed stacjami drogi krzyżowej rozmieszczonymi w terenie. Całości przewodniczył ks. prałat Stanisław Guzik wraz z księdzem Krzysztofem Pietraszem i siostrami Michalitkami. O bezpieczeństwo wiernych dbały dwa radiowozy policyjne.
Przypomnijmy, że pomysł jedlickiej drogi krzyżowej w terenie, zrodził się na zebraniach Akcji Katolickiej, a inspirowany był rekolekcjami. Członkowie Akcji Katolickiej byli również wykonawcami niesionego krzyża, podobnie jak pozostałych krzyży z poszczególnych stacji rozmieszczonych w terenie.


 


 

Słownik: