Poniedziałek 21 stycznia 2019
imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

XVII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego

W czwartek (15.02) w Świerzowej Polskiej odbył się Finał XVII Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców, Trenerów i Działaczy Powiatu Krośnieńskiego w 2017 roku.

O miano najpopularniejszych ubiegało się 28 sportowców, 8 trenerów i 10 działaczy. Organizatorem plebiscytu był Powiat Krośnieński przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego, w tym Gminy Jedlicze oraz tygodnik „Nowe Podkarpacie”. Wśród nominowanych znaleźli się sportowcy, trenerzy, działacze z Gminy Jedlicze.

Działacz: Mariusz Biskup (MUKS Podkarpacie Jedlicze)
Trener:  Piotr Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze, biegi narciarskie, ringo)
Sportowcy: Sławomir Skóra (Jedlicze Team, kolarstwo górskie), Dawid Bril (AZS AWF Katowice, biegi narciarskie), Michał Stach (MUKS Podkarpacie Jedlicze, łucznictwo).

Kapituła konkursu w osobach:

Przewodniczący kapituły Kazimierz Gładysz - przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, wiceprzewodniczący Jan Juszczak - Starosta Powiatu Krośnieńskiego; sekretarz kapituły: Grażyna Ostrowska (Starostwo Powiatowe w Krośnie); członkowie: wicestarosta Adolf Kasprzyk, prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Wójt Gminy Chorkówka Andrzej Koniecki, Burmistrz Gminy Dukla Andrzej Bytnar, Burmistrz Iwonicza-Zdroju Witold Kocaj, Wójt Gminy Jaśliska Adam Dańczak,  Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, Wójt Krościenka Wyżnego Jan Omachel, Wójt Miejsca Piastowego Marek Klara, Burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec, Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański, dziennikarz „Nowego Podkarpacia” Bogdan Hućko,

przyznała nagrodę najlepszego sportowca dla Eweliny Marcisz -  biegaczki narciarskiej, uczestniczki odbywających się Igrzysk Olimpijskich w Pijongczang.

Najpopularniejszym sportowcem roku 2017 został - Konrad Urbanek (Kotwica Korczyna, piłka nożna), działaczem roku - Jan Rogalski (Kotwica Korczyna), najlepszym sportowcem w kategorii piłka nożna - Kacper Cichoń, najpopularniejszym trenerem - Paweł Gazda (Kotwica Korczyna/Rotar Węglówka). 

fot: terazKrosno.pl, Gmina Chorkówka

Słownik: