Poniedziałek 17 grudnia 2018
imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Powitanie pierwszych mieszkańców Gminy Jedlicze

Pierwsi w tym roku mieszkańcy Gminy Jedlicze zostali oficjalnie powitani przez Burmistrza Jolantę Urbanik.

Mikołaj Radoń z Chlebnej został nie tylko pierwszym chłopcem, ale także pierwszym obywatelem naszej gminy w 2018 roku. Mikołaj na świat przyszedł 3 stycznia o godzinie 9:35. Ważył 3 kilogramy i miał 57 centymetrów wzrostu.

Pierwszą dziewczynką w Gminie Jedlicze została urodzona 7 stycznia Izabela Znój z Dobieszyna,  która na świat przyszła w krośnieńskim szpitalu o godzinie 19.40. Burmistrz Jolanta Urbanik osobiście pogratulowała dumnym rodzicom Mikołaja - mamie Magdalenie, tacie Marcinowi oraz rodzicom Izabeli - mamie Aleksandrze, tacie Marcinowi i życzyła każdej rodzinie zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń.

W minionym, 2017 roku odnotowaliśmy 81 urodzeń dziewczynek i 93 urodzeń chłopców. Najpopularniejszymi imionami żeńskimi były: Oliwia, Maja, Emilia, Zosia. Wśród imion męskich dominowali: Jakub, Franciszek, Szymon, Mikołaj. Optymizmem napełnia fakt, iż w stosunku do roku 2016 w Gminie Jedlicze przyszło na świat o 40 więcej dzieci, tj. wzrost o 30%.

Życzymy wszelkiej pomyślności rodzicom, a maluchom dużo zdrowia!

Słownik: