Wtorek 26 marca 2019
imieniny: Dory, Olgi, Teodora

III miejsce ucznia Szkoły Podstawowej w Jedliczu w Konkursie Wiedzy Techniczno - Motoryzacyjnej

6 marca br. odbyła się V edycja Konkursu Wiedzy Techniczno - Motoryzacyjnej, organizowanego przez Zespół Szkół nr 3 "Mechanik" w Krośnie. W ramach konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań z różnych dziedzin techniki. Następnie musieli rozpoznać elementy budowy motoroweru i samochodu, natomiast w trzecim etapie rywalizowali na torze symulatora samochodu wyścigowego. W przerwie konkursu wszyscy uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z ofertą szkoły, mogli obejrzeć specjalistyczne pracownie oraz odbyć lot w symulatorze szybowca lub samolotu.

Szkołę Podstawową w Jedliczu reprezentowali: Jakub Wajda i Jakub Korzeniowski z klasy IIc oraz  Piotr Łopatkiewicz i Norbert Gierlicki z klasy IIIa gimnazjum –podopieczni Pana Adama Jasłowskiego. Spośród 40 uczestników tej trudnej rywalizacji Jakub Korzeniowski wywalczył zaszczytne III miejsce.

Gratulujemy Jakubowi miejsca na podium i życzymy wszystkim naszym reprezentantom powodzenia w kolejnych edycjach konkursu. 

SP w Jedliczu

Słownik: