Sobota 23 marca 2019
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Czas na laury - Uczennica Szkoły Podstawowej w Jedliczu podwójną laureatką

Był czas wytężonej pracy, więc teraz kolej na laury i gratulacje. Mowa o niezwykłym osiągnięciu utalentowanej uczennicy Szkoły Podstawowej w Jedliczu – Samanty Wójcik, które plasuje ją w ścisłej czołówce w województwie. To pierwsze w historii istnienia klas gimnazjalnych zdarzenie, kiedy uczennica klasy drugiej zdobywa tytuł laureata  z dwóch różnych przedmiotów.

Samanta jest bardzo skromną i subtelną nastolatką, uczennicą klasy 2c gimnazjum.  Wytrwałość i inteligencja nie są jej jedynymi zaletami. Wyróżnia się także dużą determinacją w pokonywaniu trudności i dążeniu do celu. Jest też nadzwyczaj pracowita, dzięki czemu wspaniale rozwija swoje uzdolnienia. Samanta szczególnie interesuje się językami obcymi, a zwłaszcza językiem niemieckim. Postawiła więc w tym roku szkolnym na rozwój w tej dziedzinie. Pracowała indywidualnie pod kierunkiem nauczyciela germanisty – Pani Moniki Szymańskiej – Skóry, która specjalnie dla swej podopiecznej opracowała indywidualny program nauczania. Finałem edukacyjnej przygody Samanty było przystąpienie do Przedmiotowego Konkursu Języka Niemieckiego, w którym przeszła kolejne etapy i uzyskała awans do ostatniego – wojewódzkiego , a w nim upragniony i zarazem zaszczytny tytuł laureata. Osiągnięcie jest tym bardziej niezwykłe, że Samanta jest dopiero w drugiej klasie gimnazjum, a wymagania konkursowe obejmują materiał z klasy trzeciej oraz treści dalece wykraczające poza podstawę programową.  

To jednak nie wszystko… Samanta, zachęcona przez swojego wychowawcę  i nauczyciela języka polskiego – Pana Michała Stója, postanowiła przystąpić do Konkursu Polonistycznego i jak się okazało - z dużym powodzeniem. W tym konkursie również sięgnęła po laury i uzyskała tytuł laureata, co jest ogromnym osiągnięciem z uwagi na poziom trudności i fakt, że trzeba było pogodzić przygotowania do dwóch konkursów równocześnie. Ciężka praca jednak zaowocowała wspaniale. Samanta w tym momencie już wie, że w przyszłym roku szkolnym będzie zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego oraz z języka niemieckiego. Dzięki temu zapewniła sobie również wstęp do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej z pominięciem zawiłości procesu rekrutacyjnego.

Wszyscy podziwiamy Samantę i serdecznie gratulujemy podwójnego sukcesu.

SP w Jedliczu

 

Słownik: