Czwartek 25 kwietnia 2019
imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Dni Jedlicza 2018

Dobra zabawa, liczne atrakcje oraz piękna pogoda towarzyszyła tegorocznym Dniom Jedlicza. Święto mieszkańców zapoczątkował Piłkarski Turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze, podczas którego rywalizowały ze sobą drużyny z Potoka, Krosna, Dobieszyna i Jedlicza. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa Nafty Splast Jedlicze, która w finale pokonała OKS Guzikówkę. Kolejne miejsca zajęli Victoria Dobieszyn, Nurt Potok.

Sobotni program artystyczny wypełniła zabawa w rytmach Disco Polo. Na scenie prezentowali się kolejno: Rompey, Diadem, Mario, LIILI, Spontan. Gwiazdą wieczoru był zespół Weekend, który okazał się prawdziwym magnesem dla licznie zgromadzonej publiczność. Wszystko zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, która trwała do białego rana.

Drugi dzień święta rozpoczął się od zawodów wędkarskich nad zalewem Chlebianka, które w kategorii juniorów wygrała Milena Głuszczyńska, a zwycięzcą w kategorii seniorów został Jacek Warżołek.

Tego dnia na scenie pokazy taneczne zaprezentowały grupy działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu oraz Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Chętni wrażeń sportowych mogli spróbować swoich sił w turnieju łuczniczym. Część muzyczną rozpoczął Postman, który wprowadził nas w klimaty lat 60-tych, prezentując największe hity legendarnej grupy The Beatles. Następnie zaprezentował się zespół Horpyna, który zachęcał do wspólnej zabawy przy folkowo-rockowym brzmieniu. Gwiazdą wieczoru była legenda polskiej sceny bluesowej zespół Dżem. O tym, że artyści od lat mają wiernych i oddanych fanów mogliśmy przekonać się w Jedliczu. Muzycy nie zawiedli, a rekordowa publiczność jeszcze długo domagała się bisów. 

Cykl imprez zakończyła dyskoteka, podczas której Dj Qba porwał najwytrwalszych do tańca.

Słownik: