Środa 17 lipca 2019
imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

VI Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa Firmy Splast

W dniu 21.07.2018 r. na stadionie przy ul. Konopnickiej 1 w Jedliczu odbył się VI Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Prezesa Firmy Splast, którego głównym organizatorem był klub sportowy ZKS Nafta Splast Jedlicze. W pomoc przy organizacji turnieju włączył się również Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Zawody zostały rozegrane w kategorii rocznik urodzenia 2001 i młodsi. Drużyny w drodze losowania podzielone zostały na dwie grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Dalsza faza turnieju rozgrywana była systemem pucharowym.

Lista uczestników turnieju:

Grupa A:

1. FC POLFUN                                                        
2. BANANOWY SQUAD                                            
3. MŁODE ORŁY                                                        
4. ZAMIATAMY PUSTYNIĘ                                     

Grupa B:

1. FC ALBATROS
2. ZORZA ŁĘKI DUKIELSKIE
3. WALECZNE SERCA
4. VICTORIA DOBIESZYN

Królem strzelców został zawodnik FC POLFUN – Krzysztof Lewicki, zdobywca 12 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Pasterkiewicz – zawodnik Zorzy Łęki Dukielskie. Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem wybrany został Mikołaj Kurek – zawodnik FC Albatros.

Turniej jak co roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Pomimo „gorącej atmosfery” panującej nie tylko na boisku przebiegł bardzo sprawnie, a nad studzeniem niektórych rozpalonych głów czuwała dwójka sędziów, Panowie Piotr Frankowicz oraz Mariusz Szczepanik, a także ratownik medyczny Pan Maciej Zub, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Szczególne podziękowania dla Pana Romana Kopcia – kierownika zawodów, który w organizację imprezy zaangażowany jest od początków jego powstania. Drużyny w duchu „Fair Play” zacięcie rywalizowały o jak najkorzystniejszy wynik, a w przerwie między meczami mogli poznać smak nie tylko zwycięstwa lub porażki, ale także serwowanych kiełbasek z grilla oraz napojów chłodzących.

Za okazaną życzliwość i wsparcie turnieju dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu turnieju oraz tym, którzy przyczynili się do sprawnej jego organizacji – Serdecznie Dziękujemy!

ZKS Nafta Splast Jedlicze

Słownik: