Wtorek 25 czerwca 2019
imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

III Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych

W dniach od 22-23 września odbywał się III Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych  w Przysietnicy. Impreza połączona z wystawą oraz giełdą modelarską, pod patronatem Burmistrza Brzozowa. Zorganizowana przez grupę nieformalną „Modelarnia” oraz dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 i Nr 2 w Przysietnicy. W konkursie wzięło udział ponad 60 modelarzy. Modelarzy z Jedlicza reprezentowali: Łukasz Rosenbaiger, Jakub Baran, Zuzanna Janas, Gabriel Janas, Paweł Janas, którzy zdobyli następujące nagrody:

Jakub Baran – wyróżnienie w kategorii Samoloty jednosilnikowe w skali 1:72. Nagroda specjalna od firmy Mirage Hobby dla najmłodszego uczestnika konkursu.

Zuzanna Janas- wyróżnienie w kategorii samoloty odrzutowe w skali 1:72, II miejsce w kategorii samoloty jednosilnikowe w skali 1:72.

Gabriel Janas – I miejsce w kategorii samoloty jednosilnikowe w skali 1:72, II miejsce w kategorii pojazdy wojskowe w skali 1:72, II miejsce w kategorii pojazdy wojskowe w skali 1:35, III miejsce w kategorii okręty, III miejsce w kategorii kartonowe budowle.

Paweł Janas – wyróżnienia w kategoriach pojazdy wojskowe w skali 1:35, pojazdy cywilne skala dowolna,  artyleria skala dowolna.

Łukasz Rosenbaiger – I miejsce w kategorii pojazdy wojskowe w skali 1:72, 1 miejsce w kategorii pojazdy cywilne, III miejsce  w kategorii pojazdy wojskowe w skali 1:35, III miejsce w kategorii samoloty w skali 1:72.

Słownik: