Niedziela 19 maja 2019
imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

III Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego w Łucznictwie

W ostatnią sobotę września tj. 29. 09.2018r. w Moderówce odbyły się Zawody Łucznicze zaliczające się do III Rundy Pucharu Okręgu Rzeszowskiego. Gościliśmy 91 zawodników z 11 Klubów Łuczniczych działających na Podkarpaciu. Uroczystego otwarcia dokonali Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Pan Ryszard Zagórski, Radny Rady Miejskiej Pan Krzysztof Gałuszka, Radna Rady Miejskiej Pani Krystyna Marć oraz Prezes Okręgowego Związku Łuczniczego w Rzeszowie Pan Andrzej Majka.

A oto sukcesy naszych zawodników:

W kategorii MASTERS : 5 miejsce - Piękoś Władysław

W kategorii OPEN: 3 miejsce - Kudroń Józef

W kategorii :

Młodzież Starsza - Dziewczęta : 2 miejsce Kozioł Katarzyna

Młodzież Starsza – Chłopcy:  1 miejsce Stach Michał, 2 miejsce Szafran Wojciech, 6 miejsce Smyka Dawid.

W kategorii : Młodzież Młodsza -  Dziewczęta : 1miejsce Kubit Malwina, 7 miejsce Myśliwiec Aleksandra.

W kategorii : Dzieci Starsze – Chłopcy: 6 miejsce Mróz Kamil.

W kategorii : Dzieci Młodsze - Dziewczynki: 2 miejsce Szafran Anna.

W kategorii : Dzieci Młodsze - Chłopcy (po raz pierwszy w zawodach): 7 miejsce Grabek Filip, 13 miejsce Wajs Stanisław.

Uroczystego wręczenia nagród i zakończenia zawodów dokonali Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik, Z-ca Burmistrza Pan Ryszard Zagórski, Radny Rady Miejskiej Pan Krzysztof Gałuszka oraz Prezes ROZŁucz Pan Andrzej Majka.

Kolejnymi prestiżowymi zawodami, w których wezmą udział łucznicy z jedlickiej sekcji będzie XXXI Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską. W zawodach organizowanych w Żywcu wystartują: Michał Stach, Wojciech Szafran i Dawid Smyka.

Serdeczne podziękowania składamy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Moderówki za przygotowanie smacznego poczęstunku, JPGKiM Jedlicze, GOK oraz GOSIR Jedlicze, jak również wszystkim rodzicom oraz samym zawodnikom za pomoc w organizacji zawodów.

Dziękujemy.

Wojciech Myśliwiec – opiekun sekcji

Słownik: