Niedziela 25 sierpnia 2019
imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Ogólnopolskie Zawody w Biegach na Nartorolkach

W niedzielę 7 października 2018 r. w Jedliczu odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Biegach na Nartorolkach o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 300 metrów do 3 km. Ogółem wystartowało 107 uczestników. Obowiązywał styl dowolny i start interwałowy co 20 sekund. Pomiar czasu zapewnił PIFSPORT. Uroczystego otwarcia Zawodów dokonali: Radna Sejmiku Wojewódzkiego Joanna Bril, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak oraz Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril.

Trasa zawodów tradycyjnie biegła ulicami Jedlicza. Impreza pod wieloma względami była wyjątkowa, chociażby ze względu na bardzo dobrą pogodę jak na tę porę roku. Uczestnicy dawali z siebie wszystko. Pomimo zaciętej walki o podium rywalizacja toczyła się w duchu fair-play. Na mecie na wszystkich uczestników czekał ciepły poczęstunek, natomiast najmłodsi oprócz zdobytych nagród wyjechali z pamiątkowymi medalami. Uroczystego zamknięcia zawodów połączonego z wręczeniem nagród dokonali: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak oraz Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril.

Organizatorem zawodów był MUKS Podkarpacie Jedlicze, GOSiR Jedlicze, SP Jedlicze, przy finansowym wsparciu WDK w Rzeszowie. 

Wyniki rywalizacji dostępne na stronie: www.pifsport.pl 

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze dziękuje wszystkim osobom które pomogły w organizacji zawodów. Panu Kazimierzowi Zimie dziękujemy za ufundowanie dwóch par nart, które zostały przeznaczone dla najmłodszych zwycięzców zawodów.

GOSiR Jedlicze

Słownik: