Niedziela 25 sierpnia 2019
imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

XXXI Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską - Żywiec 2018

W Żywcu, w dniach 5-7.paździrnika br. odbył się XXXI Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską w których uczestniczyło 151 zawodników i zawodniczek klubów łuczniczych z Rumunii, Ukrainy, Rosji, Austrii i Polski. Dla zawodników MUKS Podkarpacie Jedlicze te zawody były wyzwaniem, ponieważ konkurowali z zawodnikami starszymi (obecnie są w kategorii Młodzik). Nabyte doświadczenie na tak dużych zawodach będzie przydatne w kolejnych zawodach. W trakcie trzydniowych zmagań każdy zawodnik oddał ponad 200 strzałów do tarcz z odległości 60 metrów. Po kwalifikacjach Michał Stach zajmował wysokie 5 miejsce, jednak w rundzie finałowej zajął miejsce 10.

Miejsca zajęte przez naszych łuczników w klasyfikacji indywidualnej:

Kategoria Junior Młodszy – 30 startujących.

10. Michał Stach

11. Wojciech Szafran

28. Dawid Smyka

Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik oraz Dyrektora  Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Jedliczu Wojciecha Florczaka, za co serdecznie dziękujemy.

Roman Kudroń

Słownik: