Czwartek 27 czerwca 2019
imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

III Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszko

W dniu 28.12.2018 r. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się III Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszko. Otwarcia zawodów dokonał 43-krotny reprezentant kraju Sławomir Peszko oraz Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik. Obecni byli również zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu - Piotr Woźniak, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji - Roman Kopeć, Radny - Tomasz Lisowski, Dyrektor GOK w Jedliczu - Zygmunt Jerzyk.

W turnieju udział wzięły drużyny z Polski oraz Ukrainy z rocznika 2007 i młodsi. Podziału zespołów na grupy, podczas uroczystego losowania dokonali Burmistrz Gminy - Jolanta Urbanik oraz patron imprezy – Słamowir Peszko.

W grupach mecze rozgrywano systemem ”każdy z każdym”. Na tym etapie rywalizacji sił nie szczędzili zarówno zawodnicy jak też dopingująca ich publiczność. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie: Pan Radosław Kuszaj oraz Pan Przemysław Gancarz. Opiekę medyczną sprawował ratownik medyczny Pan Łukasz Szarek. Kierownikiem technicznym był Pan Roman Kopeć.

Do fazy pucharowej rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Awans do półfinałów Grupa A: Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno, Białe Orły z Łanowic. Awans do półfinałów Grupa B: Ekoball Sanok, Karpaty MOSiR Krosno.
Po ambitnej walce w spotkaniach półfinałowych zaszczytu walki o puchar dostąpiły dwa zespoły z Krosna Beniaminek oraz Karpaty. Po zaciętej walce w meczu finałowy lepsi o jedną bramkę okazali się zawodnicy Karpat Krosno.

Zawody uświetniły występy zespołów tanecznych: Iskierki oraz Mini Iskierki działające przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu pod opieką Pani Sylwii Kilar.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Karpaty MOSiR Krosno
2. Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno
3. Ekoball Sanok
4. Białe Orły z Łanowic - Ukraina
5. ZKS Nafta Splast Jedlicze
6. Akademia Piłkarska Sławomira Peszko
7.  Lech Poznań Football Academy – Tarnowiec

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharu dla zwycięzców, który ufundowała firma DECOR. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy, a najlepsze drużyny nagrody rzeczowe ufundowane przez Sławka oraz organizatorów. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne:

KRÓL STRZELCÓW: Adrey Trach - 5 bramek
NAJLEPSZY BRAMKARZ:  Michał Perchel
NAJLEPSZY ZAWODNIK: Miłosz Bolek
NAJMŁODSZY ZAWODNIK: Franciszek Kloc

Wyniki rywalizacji:

Grupa A
Białe Orły - Beniaminek 0:1
Lech - Peszko 0:2
Beniaminek - Peszko 4:1
Białe Orły - Lech 4:0
Białe Orły - Peszko 2:1
Beniaminek - Lech 6:0

Grupa B
Sanok - Karpaty 0:1
Sanok - Nafta 2:1
Nafta - Karpaty 0:5

Półfinały:
Beniaminek Krosno - Ekoball Sanok 2:1
Karpaty MOSiR Krosno - Białe Orły z Łanowic 2:0

Mecz o miejsca 3 i 4:
Ekoball Sanok - Białe Orły z Łanowic 8:1

Mecz o miejsca 1 i 2:
Beniaminek Krosno - Karpaty MOSiR Krosno 0:1

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny turniej!

GOSiR Jedlicze

Słownik: