Niedziela 19 maja 2019
imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Strzelnica sportowa nabrała blasku

Dzięki inicjatywie i dobrej współpracy udało się przywrócić działalność strzelnicy sportowej z tradycjami, zlokalizowanej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi. 12 lutego odbyło się uroczyste otwarcie. Wkrótce rozpocznie tu działalność młodzieżowa sekcja strzelecka.

Niedawno zakończył się remont pomieszczenia strzelnicy sportowej w Jaszczwi. Dzięki inicjatywie Władysława Malika, instruktora strzelectwa, emerytowanego nauczyciela oraz wsparciu organizacyjnemu i finansowemu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, a także nieocenionym zaangażowaniu rodziców, strzelnica nabrała blasku. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania za ogrom społecznej pracy należą się Państwu Katarzynie i Dominikowi Bożek, Pani Marii Parylak, Panom Januszowi Penczarowi, Michałowi Jurczakowi, Jarosławowi Jurczakowi, Dariuszowi Klimczykowi oraz Grzegorzowi Szczepanikowi. Inicjatywa ta od początku zyskała akceptację Dyrektora szkoły Tomasza Fortuny i Burmistrz Jolanty Urbanik. Fachowym wsparciem inicjatywę otoczył Pan Andrzej Cynarski, trener i pasjonat strzelectwa sportowego.

W ramach adaptacji pomieszczenia zamontowano m.in. płyty gipsowe, wykonano szpachlowanie ścian i sufitu, zmodernizowano instalację elektryczną, zamontowano oświetlenie ledowe, wykonano i zamontowano kulochwyty, stoliki stanowiskowe wraz z transporterem tarcz, wykonano wylewkę i ułożono wykładzinę. Dodatkowo dzięki Dyrektorowi GOSiR w Jedliczu Wojciechowi Florczakowi pozyskano nieodpłatnie sprzęt sportowy w postaci karabinów i pistoletów pneumatycznych, transporterów tarcz oraz kulochwytów. To wszystko pozwoli na sprawne i prawidłowe funkcjonowanie strzelnicy. Wartość pozyskanego sprzętu to blisko 5600 zł.

Warto wspomnieć, że właśnie na strzelnicy w Jaszczwi pierwsze szlify w dziedzinie strzelectwa sportowego zdobywały osoby, które odnosiły i nadal odnoszą sukcesy w zawodach o randze ogólnopolskiej.

Wkrótce rozpocznie działalność młodzieżowa sekcja strzelectwa sportowego, pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Sekcją pokieruje Pan Władysław Malik.

 

Słownik: