Niedziela 13 czerwca 2021
imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Oświata i wychowanie

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Szymon Bril dwukrotnym laureatem prestiżowych konkursów!

maj
19

Z niezwykłą przyjemnością i ogromną satysfakcją informujemy, iż uczeń kl. VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu - Szymon Bril został dwukrotnym laureatem konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty! Ten prestiżowy tytuł uzyskał z biologii i chemii. Należy dodać, że Szymon zwyciężył w konkursie biologicznym już po raz drugi.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

„Być jak Ignacy” – trwa IV etap konkursu

maj
17

W kwietniu i maju uczniowie należący do koła naukowego „ORION” w Dobieszynie rozwiązują zadania w czwartym, ostatnim etapie konkursu „Być jak Ignacy”, pracując w systemie on-line. Za pomocą komunikatorów internetowych uczniowie „spotykają się” i zmagają z ciekawymi poleceniami. Jednym z nich była wirtualna wizyta na pikniku naukowym w Centrum Nauki Kopernik. Głównymi zagadnieniami tego etapu są: sztuczna inteligencja, programowanie i bezpieczeństwo w sieci.

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Mateusz Fałat znowu sięgnął po laury

maj
12

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu z klasy 8 B  – Mateusz Fałat został laureatem Kuratoryjnego Konkursu z Fizyki. To kolejny sukces naszego ucznia, który nie boi się wyzwań i skutecznie osiąga zamierzone cele. Te niebywałe osiągnięcia zawdzięcza pasji do zgłębiania tajników wiedzy ogólnej oraz duszy naukowca, który wszystko lubi zbadać i przetestować. 

Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Klaudiusz Orzechowski finalistą z matematyki!

maj
06

Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesie ucznia Klaudiusz Orzechowski z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, który uzyskał tytuł finalisty Przedmiotowego Konkursu z Matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Etap wojewódzki konkursu jest nie lada wyzwaniem dla ucznia, trzeba wykazać się nie tylko wiadomościami i umiejętnościami, ale też nietypowym myśleniem, a do przygotowania się poświęcić sporo czasu. Niech zdobyta w ten sposób wiedza procentuje w następnym etapie edukacji, a zapał do jej zdobywania pomaga w osiąganiu celów. Do konkursu ucznia przygotowywała Pani Krystyna Buczyńska. Klaudiuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Szymon Dudzik finalistą z języka polskiego!

maj
04

27 kwietnia 2021 r. ogłoszone zostały wyniki Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego jak co roku przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że w zaszczytnym gronie finalistów znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu – Szymon Dudzik z klasy 7b, który pracował pod kierunkiem Pani Edyty Styś. W bieżącym roku szkolnym mottem przewodnim konkursu uczyniono słowa Aleksandra Fredry: „Sobie prawdę rzec – najwspanialsza prawda”, a literatura konkursowa, dalece wykraczająca poza treści podstawy programowej, skupiona była wokół motywu prawdy.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kolejny sukces Mateusza Fałata

maj
04

W dniach 25 – 26 kwietnia 2021 roku odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego: „Lust auf Lesen?”, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Wziął w nim udział uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu Mateusz Fałat.

Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Oświata i wychowanie