Środa 17 lipca 2019
imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Aktualności

Ogólnopolski Bieg Szlakiem Marii Konopnickiej

lp.
16

Niemal 100 biegaczy wystartowało w XXVII Ogólnopolskim Biegu Szlakiem Marii Konopnickiej. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na malowniczej trasie prowadzącej przez miejscowości Gminy Jedlicze. Start, który swoje miejsce miał przed Dworkiem Marii Konopnickiej w Żarnowcu, poprzedziło tradycyjne złożenie kwiatów pod upamiętniającym poetkę „Głazem Suwalskim”. Metę umiejscowioną na stadionie w Dobieszynie najszybciej przebiegł Jurii Vykhopen z Ukrainy.  Najlepszą wśród Pań okazała się Katarzyna Szepieniec. Słowa podziękowania za  przygotowanie wyjątkowego biegu kierujemy do organizatorów, w tym zarządu i zawodników LKS Victoria Dobieszyn. Dziękujemy strażakom OSP, którzy pomogli w zabezpieczeniu imprezy oraz wszystkim służbom czuwającym nad bezpieczeństwem zawodów.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Dni Jedlicza 2019

lp.
09

Tegoroczne Dni Jedlicza rozpoczęły się od barwnych występów zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu. Niezwykłe pokazy taneczne w wykonaniu naszych młodych artystów nagrodzone zostały gromkimi brawami. Program muzyczny zapoczątkował zespół Hit Boyz z Kielc, który zagrzewał wszystkich do wspólnej zabawy w rytmach największych przebojów Disco Polo. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Masters, znany z hitu: „Żono Moja”. Grupa założona 10 lat temu przez Pawła Jasionowskiego zgromadziła wiernych fanów, którzy wraz z  zespołem śpiewali największe jego przeboje. Pierwszy dzień trwania imprezy zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Zawody Sportowo Pożarnicze w Dobieszynie

lp.
01

W Gminnych Zawodach Sportowo Pożarniczych, które 30 czerwca br. odbyły się na stadionie LKS Victoria Dobieszyn wystąpiło 17 drużyn, w tym: MDP dziewczęta (Męcinka, Żarnowiec), MDP chłopcy (Męcinka, Podniebyle, Poręby), drużyny kobiece (Dobieszyn), seniorzy z Gminy Jedlicze (Długie, Dobieszyn, Poręby, Potok, Męcinka, Podniebyle, Piotrówka), seniorzy reprezentujący Miasto Krosno (Turaszówka, Polanka, Suchodół) w tym MDP dziewczęta (Turaszówka). Strażacy rywalizowali ze sobą w sztafecie, rozwinięciu bojowym MDP, ćwiczeniach bojowych i ćwiczeniu musztry. Zawodnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną oraz dyscypliną. Najlepsze wyniki tego dnia osiągnęły drużyny:

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Spotkanie informacyjne dotyczące świadczenia 500+

lp.
01

W środę tj. 26 czerwca br. przed budynkiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedliczu miało miejsce spotkanie z Wicewojewodą Podkarpackim Panią Lucyną Podhalicz. Celem spotkania było przybliżenie nowych, obowiązujących od 1 lipca 2019 r. zasad przyznawania świadczenia 500+. W specjalnie ustawionych namiotach konsultanci z Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego udzielali mieszkańcom informacji dotyczących rozszerzonego programu "Rodzina 500+", w szczególności przypominali, że świadczenie to będzie przysługiwało na każde dziecko do 18 roku życia, bez kryterium dochodowego. W przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec – wrzesień 2019 r. świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. Złożenie wniosku po 30 września 2019 r. oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione, tj. lipiec i sierpień.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

IV Międzynarodowy Festiwal Ukraińsko-Polskiej Kultury „Razem jak rodzina” w Łanowicach

cz.
27

23 czerwca 2019 odbył się w Łanowicach, już po raz 4 Międzynarodowy Festiwal Ukraińsko – Polskiej Kultury pod tytułem ,,Razem jak rodzina”. To motto przyświeca cały czas polskim i ukraińskim organizatorom. Na zaproszenie władz Samborskiej Rady Rejonowej oraz Towarzystwa Kultury Polskiej w Łanowicach Ziemi Lwowskiej na Ukrainę wybrała się delegacja gminy Jedlicze, którą reprezentowały zespoły „Magnolia” z Podniebyla oraz Kapela Podwórkowa działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu wraz z Zastępcą Dyrektora GOK Zygmuntem Jerzykiem.

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

V jubileuszowa edycja Rajdu Przez Miejscowości Gminy Jedlicze już za nami!

cz.
26

Ten „mały jubileusz” pięknego wydarzenia integrującego rodziny przez sport miał miejsce 16 czerwca 2019 r. Pomimo żaru lejącego się z nieba, w niedzielne popołudnie, z uśmiechem na twarzy przez urokliwe zakątki naszej gminy przejechało ponad 250 uczestników rajdu. Organizowane już od kilku lat wydarzenie gromadzi bardzo liczne grono miłośników i sympatyków rajdów rowerowych. Na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń sportowych Gminy Jedlicze integrujących nie tylko mieszkańców naszej gminy ale i regionu. Stąd tegoroczna edycja zyskała nazwę ogólnopolskiego rajdu. Hasło przewodnie rajdu „Tylko trzeźwy rowerzysta jest cool” nawiązywało do wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Łukasiewicz nafciarz romantyk - premiera filmu w Jedliczu

cz.
25

14 czerwca br. w Sali Orlen Południe odbyła się jedlicka premiera dokumentu fabularyzowanego "Łukasiewicz nafciarz romantyk" – najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw. Film przedstawia biografię Ignacego Łukasiewicza, a zwłaszcza jego działalność wynalazczą, przemysłową oraz społeczną. Produkcja obrazuje nieznane aspekty z życia wielkiego wynalazcy. Scenariusz do nowej produkcji został napisany przez Łukasza Walczaka zaś za reżyserię odpowiadał Maciej Wójcik. "Łukasiewicz nafciarz romantyk" jest piątym filmem z cyklu „Historyczny pejzaż Podkarpacia”. 

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Aktualności