Niedziela 13 czerwca 2021
imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Kultura

Spotkanie literacko-fotograficzne z Wacławem Turkiem

cz.
11

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu zaprasza na spotkanie autorskie z Wacławem Turkiem – fotografikiem, muzykiem, poetą, mającym w swoim dorobku dziewięć zbiorów wierszy. Wacław Turek to członek Związku Literatów Polskich, Fotoklubu RP oraz Honorowy Członek Związku Fotografów Słowackich. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii oraz prezentacja nowości wydawniczych autora.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem „Książka – drzwi do wyobraźni”

cz.
09

W dniu 8 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyło się spotkanie autorskie pt. „Książka – drzwi do wyobraźni”, które poprowadził Paweł Kopijer – pisarz powieści fantasy ukazujących się w serii „Kroniki Dwuświata”. Spotkanie miało formę hybrydową, co oznacza, że stacjonarnie w wydarzeniu uczestniczyły klasy szóste, a ponadto wszyscy zainteresowani mogli śledzić transmisję on-line na fanpage’u biblioteki.

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Fantastyczne Fabuły – warsztaty projektowania gier

cz.
02

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedliczu serdecznie zaprasza uczniów klas VI-VIII Szkół Podstawowych na warsztaty projektowania gier planszowych z wykorzystaniem platformy internetowej. Spotkanie skierowane do młodzieży daje możliwość ćwiczenia pracy zespołowej, rozwoju nowych umiejętności, wyobraźni i kreatywności. Inspiracją do zajęć będzie barwny świat literatury fantasy. Spotkanie realizowane w formie hybrydowej (forma stacjonarna oraz transmisja on-line na żywo na fanpage ’u FB biblioteki).

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci

cz.
02

Dzień Mamy i Taty to doskonała okazja na przygotowanie oryginalnego prezentu. Uczestnicy warsztatów, które odbyły się 26 maja w Jaszczwi i 28 maja w Żarnowcu wykorzystując bawełniane koronki, drewniane szpatułki oraz niepotrzebne guziki wyczarowali przepiękne kompozycje na podobraziu z lnu. Było wesoło, kolorowo, ale także ekologicznie. Efekt końcowy zachwycił każdego, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia. Na kolejne warsztaty zapraszamy już w czerwcu!

Słownik: 
Posted By redaktor czytaj dalej

Informacja Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedliczu

maj
27

Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu z radością informuje, że otrzymała dofinansowanie w dwóch programach Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: „Partnerstwo dla Książki” oraz „Kultura – Interwencje 2021”! Projekty umożliwią realizację szerszej oferty literacko-kulturalnej skierowanej do Czytelników.                                              

Słownik: 
Posted By Paweł Wajda czytaj dalej

Warsztaty rękodzieła

maj
27

Słownik: 
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej
Posted By Radosław Jermak czytaj dalej

Strony

Subskrybuj RSS - Kultura