Strażacy z OSP KSRG Żarnowiec powitali średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny wóz marki Volvo trafił do jednostki należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Fabrycznie nowa maszyna w asyście innych samochodów strażackich i barwnej oprawie wjechała pod remizę w Żarnowcu. Auto prowadzone przez prezesa OSP Żarnowiec Marka Maciejowskiego, któremu towarzyszył Burmistrz Gminy Jedlicze Wojciech Tomkiewicz oraz druhowie jednostki, dotarło na swoje miejsce stacjonowania punktualnie o godzinie 22:00. Mimo tak późnej pory nie zawiedli mieszkańcy Żarnowca, którzy nowy nabytek powitali dużymi brawami.
W tak wielkim dniu nie mogło zabraknąć tradycyjnego chrztu samochodu symboliczną butelką szampana. Przybyli na uroczystość powitalną goście nie kryli swojego zadowolenia, gdzie z bliska mogli zapoznać się z wyposażeniem wozu oraz jego wnętrzem.
To nie koniec dobrych informacji dla naszych druhów. Już w sobotę odbędzie się uroczystość przekazania kolejnych samochodów dla gminnych jednostek OSP. Obecnie użytkowane w Żarnowcu Volvo zostanie przesunięte do OSP w Dobieszynie, natomiast Star użytkowany przez druhów OSP Dobieszyn trafi do jednostki z Podniebyla.
Kolejne znakomite wieści dla naszych strażaków przekazał Burmistrz.
Przymierzamy się do przyszłorocznego budżetu i tych środków chcemy przeznaczyć trochę więcej na zakupy dla jednostek. Będziemy się starać o pozyskanie kolejnego samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedliczu.
Zakup został zrealizowany przy współudziale środków pochodzących z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FEPK.02 Energia i środowisko, Działanie FEPK.02.05 Adaptacja do zmian klimatu programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027 Numer projektu FEPK.02.05-IZ.00-0074/23. .
Celem projektu pn. „Wzmocnienie potencjału technicznego jednostek OSP w Gminie Jedlicze w zakresie przeciwdziałania i zwalczania zagrożeń” była poprawa poziomu bezpieczeństwa pod względem zagrożeń naturalnych i technologicznych, zapewnienie bezpiecznych warunków gospodarowania poprzez wsparcie struktur odpowiedzialnych za ratownictwo w sytuacji wystąpienia klęsk żywiołowych, zagrożeń technicznych, chemicznych, wypadków, czy innych wydarzeń zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców.
Całkowita wartość projektu wyniosła: 1 339 962, zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 850 000,00 zł
#FunduszeEuropejskie